فرودگاه

فرودگاه کیش

فرودگاه بین‌المللی کیش (یاتا: KIH و ایکائو: OIBK) نام فرودگاهی است که در جزیره کیش در غرب استان هرمزگان واقع شده‌است.

در سال ۲۰۱۶ میلادی ۲۳٬۹۱۴ نشست و برخاست هواپیما در این فرودگاه انجام شد و ۲٬۸۲۵٬۵۴۹ نفر مسافر و ۳۰٬۶۷۷٬۴۳۰ کیلوگرم بار از طریق آن جابجا شدند. جاذبه گردشگری جزیزه کیش باعث افزایش رونق این فرودگاه شده‌است.

 

شماره فرودگاه کیش

 

اطلاعات پرواز : 199

مرکز تلفن :

07644485501

07644485502

07644485503

07644485504

مسیرهای پروازی فرودگاه کیش

 

پرواز کیش به تهران

پرواز کیش به مشهد

پرواز کیش به شیراز

پرواز کیش به اصفهان

پرواز کیش به ساری

پرواز کیش به رشت

پرواز کیش به تبریز

پرواز کیش به گرگان

پرواز کیش به یزد

پرواز کیش به بندرعباس

پرواز کیش به کرمان

پرواز کیش به همدان

پرواز کیش به کرج

پرواز کیش به بوشهر

پرواز کیش به دبی و پرواز کیش به مسقط از مسیر های خارجی این فرودگاه میباشند. هواپیما کیش ایر معمولا در 95 درصد مسیر های کیش پرواز دارد

 

اسم فرودگاه کیش

 

فرودگاه بین‌المللی کیش

 

آدرس فرودگاه کیش

 

آدرس : جزیره کیش – فرودگاه بین ­المللی کیش – ساختمان اداره کل فرودگاه
کدپستی 63355-79419

تلفن تماس مدیریت فرودگاه کیش

 

تلفن دفتر مدیر کل فرودگاه : 07644485585
نمابر دفتر مدیر کل : 07644485576

فرودگاه کیش

ترمینال های فرودگاه کیش

 

ترمینال پروازهای داخلی دارای مساحت 9500 مترمربع می باشد. این ترمینال از ساعت 6 صبح تا 24 پذیرای مسافران می باشد.

 

ترمینال پروازهای بین المللی دارای مساحت 4000 متر مربع می باشد. ترمینال شماره یک جهت پروازهای خروجی و ترمینال شماره دو جهت پروازهای ورودی به صورت مجزا می باشد.

 

معرفی مدیر کل فرودگاه کیش

 

نام و نام خانوادگی: عزت الله محمدی
سمت : مدیر کل فرودگاه های کیش
سال تولد : 1355
محل تولد : شیراز
سابقه کار فرودگاهی : 15 سال
میزان تحصیلات : کارشناسی ارشد
رشته تحصیلی : مهندسی عمران
محل تحصیل : دانشگاه صنعتی شریف

 

مقررات عمومی فرودگاه کیش

 

1) رعایت حجاب و پوشش اسلامی برای آقایان و بانوان در اماکن فرودگاه الزامی است.
2) مسافرين به منظور انجام امور فرودگاهي بايد به نحوي برنامه‌ريزي نمايند که در پروازهاي داخلي حداقل دو ساعت و در پروازهاي خارجي سه ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حاضر باشند.
3) کانتر پذیرش مسافر در پروازهای داخلی 30 دقیقه قبل از پرواز بسته می­شود.
4) کانتر پذیرش مسافر در پروازهای خارجی90 دقیقه قبل از پرواز بسته می­شود.
5) همراه داشتن بليط تایید شده و کارت شناسائي معتبر در فرودگاه جهت ورود به سالن پذيرش مسافر و احراز هويت الزامي مي‌باشد. مسافران عزيز دقت نمايند كه كارت شناسايي خود را در داخل چمدان به قسمت بار تحويل ندهند.
6) وزن بار مجاز به ازاي هر مسافر 20 كيلوگرم مي‌باشد.
7) حداکثر وزن هر بسته و چمدان نبايستي از 25 کيلوگرم تجاوز نمايد. بالاتر بودن وزن هر بسته از ميزان مجاز، منتج به عدم پذيرش بار از سوي كانتر پذيرش و الزام تقسيم بار به بسته‌هاي سبك‌تر خواهد گرديد.
8) حداكثر ابعاد مجاز براي هر بسته جهت تحويل به قسمت بار در هواپيماهاي متوسط 190×170 سانتي‌متر مي‌باشد و لازم است مسافران در زمان بسته‌بندي بار خود، اين مورد را مد نظر قرار دهند. جهت بارهاي با ابعاد بزرگتر بايستي ارسال از طريق بارنامه صورت گيرد.

9) مسافرين جهت جلوگيري از آسيب بارهاي شکستني خود لازم است نسبت به بسته‌بندي مناسب قبل از تحويل اقدام نمايند. شركت‌هاي هواپيمايي، بارهايي كه داراي بسته‌بندي مناسب نمي‌باشد را پذيرش نمي‌نمايند.
10) لازم است مسافران در زمان تاخير پرواز، آرامش خود را حفظ كرده و صبور باشند. ايجاد درگيري علاوه بر ايجاد فضاي متشنج براي خانواده و ساير مسافران، ممكن است با عواقب ناخوشايندي از جمله جاماندن از پرواز و … همراه باشد. با توجه به اينكه فرودگاه مسئول تاخيرات پروازي نمي‌باشد، مسافران جهت كسب اطلاعات بيشتر بايد به دفتر ترافيك شركت هواپيمايي مربوطه مستقر در فرودگاه مراجعه نمايند.
11) در صورت جاماندن مسافر از پروازهاي چارتري، بليط كنسل شده و هيچگونه وجهي به مسافر مسترد نمي‌گردد.
12) به منظور سرعت بخشيدن به فرايند مسافرگيري و جلوگيري از بروز تاخيرات، لازم است مسافران حتي‌الامكان از به‌همراه داشتن وسايل اضافه و غير ضروري به كابين هواپيما خودداري فرمايند. با توجه به ابعاد محفظه بار داخل كابين، حداكثر ابعاد مجاز براي هر بسته 40×30 سانتي‌متر و حداكثر وزن مجاز بار براي هر نفر 7 كيلوگرم مي‌باشد.
13) حداكثر مبلغي كه بابت مفقود شدن بار به مسافران تعلق مي‌گيرد 100 دلار است. لذا لازم است مسافران از قرار دادن اشياء قيمتي و ارزشمند خود در چمدان جداً خودداري فرمايند. در خصوص اشياء گمشده و خسارت وارده به بار مسافران در طول پروازها، فرودگاه هيچگونه مسئوليتي ندارد و لازم است مسافران جهت اعلام مفقودي يا خسارت وارده، به دفتر جامه‌دان شركت هواپيمايي مربوطه مراجعه نمايند.
14) لازم است مسافران حتي‌الامكان از به‌همراه داشتن مواد يخ‌زده و فاسدشدني اجتناب نمايند تا در زمان بروز تاخير در انجام پرواز، با مشكل روبه‌رو نگردند.
15) به موجب ابلاغيه سازمان محيط‌زيست خروج مرجان، صدف و ماسه دريايي و مواردي از اين قبيل كه باعث آسيب به محيط زيست جزيره مي‌شود، ممنوع مي‌باشد.
16) كشيدن سيگار در كليه سالن‌هاي فرودگاه ممنوع مي‌باشد.

مقررات گمرکی فرودگاه کیش

 

مقررات كالاي همراه مسافرين در ورود به كيش
1. همراه داشتن دوربين فيلمبرداري غيرحرفه‌اي، کامپيوتر شخصي (لپ‌تاپ) و تلفن همراه جزو لوازم شخصي مسافر بوده و نياز به ثبت گمرک ندارد.
2. مسافرين به هنگام ورود به کيش چنانچه کالاهاي خارجي به همراه دارند که نياز به ثبت گمرک دارد (کالاهايي غير از لوازم شخصي) قبل از ترک سالن ورودي مراتب را به گمرک اطلاع دهند تا تمهيدات لازم جهت ثبت و تطبيق در برگشت معمول گردد.
3. مسافراني كه از كشورهاي خارجي وارد منطقه مي‌شوند، مي‌توانند به ميزان 160 دلار كالا بدون پرداخت عوارض و مازاد بر آن تا سقف 500 دلار با پرداخت عوارض ترخيص نمايند، به شرط آن‌كه كالاي مذكور جنبه تجاري نداشته و از نوع كالاهاي ممنوعه قانوني و شرعي نباشد.
4. ورود حيوان از خارج از كشور تنها پس از دريافت مجوزهاي لازم از اداره دامپزشكي كيش و ارائه به گمرك مقدور مي‌باشد.

مقررات كالاي همراه مسافرين در خروج از كيش
1. با توجه به زمانبر بودن انجام تشريفات گمركي، لازم است مسافران مدت زمان لازم براي انجام اين تشريفات را در نظر گرفته تا بتوانند به موقع در سالن ترانزيت فرودگاه حاضر شده و باعث جاماندن ايشان از پروازشان نگردد.
2. مسافران هنگام خروج به سرزمين اصلي، علاوه بر اشياء شخصي مستعمل خود كه به شرط غير تجاري بودن از پرداخت حقوق و عوارض گمركي معاف است، مي‌توانند براي يكبار در سال، كالاي مجاز تا سقف80 دلار (به‌ازاي هر نفر) به شرط غيرتجاري بودن را با معافيت از پرداخت عوارض گمركي خارج نمايند. همچنين مي‌توانند مازاد بر ارزش ذكر شده را با پرداخت حقوق و عوارض گمركي خارج نمايند.
3. مسافران لازم است هرگونه کالاي همراه خود را به گمرک اظهار نموده و از اختفاء يا جاسازي نمودن آن يا عبور کالا از مسيرهاي غيرگمرکي خودداري نمائيد. در غير اينصورت قاچاق تلقي و پيگرد قانوني دارد.
4. خروج لوازم‌خانگي بزرگ از قبيل تلويزيون، يخچال، فريزر و همچنين داروي مازاد بر مصرف شخصي توسط مسافران ممنوع مي‌باشد.
5. خروج مواد اوليه و قطعات و لوازم فني مورد استفاده در واحدهاي توليدي توسط مسافران ممنوع مي‌باشد.

خروج كالاهاي زير از كشور ممنوع مي‌باشد:
1. اشياء عتيقه و كتب خطي، مسكوكات قديمي، آثار اصيل فرهنگي، تابلوهاي نقاشي عتيقه و هر نوع اشياي تاريخي و ميراث فرهنگي ممنوع است.
2. خاويار به ميزان بيش از يك كيلوگرم به ازاي هر مسافر (براي كمتر از يك كيلوگرم بايد ممهور به مهر و يا پلمب شركت شيلات باشد)
3. فرش دستبافت بيش از 20 متر مربع به ازاي هر مسافر. (محدوديتي از نظر تعداد قطعات فرش در سقف متراژ ذكر شده وجود ندارد)
4. وجه نقد بيش از پنج هزار دلار و يا معادل آن به ارزهاي ديگر براي هر مسافر.
5. وجه رايج کشور بيش از پانصد‌هزار ريال
6. خروج زيورآلات شخصي به ميزان حداكثر 150گرم از انواع مصنوعات طلا به ازاي هر مسافر مجاز مي‌باشد.
7. خروج مصنوعات و ظروف نقره به عنوان هديه و سوغات به ميزان حداكثر 3كيلوگرم به ازاي هر مسافر مجاز مي‌باشد مشروط بر اين‌كه در زمره آثار فرهنگي و تاريخي نباشد.
تذكر: در صورتي كه به تشخيص ماموران گمرك، جهت خروج كالا به سرزمين اصلي نياز به ثبت معافيت گمركي باشد لازم است مسافران مشمول معافيت با به‌همراه داشتن بليط و شناسنامه يا گذرنامه (براي مسافران خارجي)، جهت خريد کارت سبز گمركي معتبر اقدام نمايند. دفتر صدور كارت سبز در ترمينال خروجي پروازهاي داخلي فرودگاه واقع شده است. قيمت خريد كارت سبز 75هزار ريال مي‌باشد.

 

اطلاعات فرودگاه بین المللی کیش

 

نام فرودگاه بین المللی کیش: Kish International Airport

کد یاتا: KIH

کد ایکائو: OIBK

فاصله از سطح دریا: ۳۱ متر

ترمینال: ۴ ترمینال

مساحت: ۹ میلیون متر مربع

وب سایت رسمی فرودگاه بین المللی کیش: www.kishairport.ir

 

برای مشاهده تابلو اطلاعات پرواز کلیک بفرمایید

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا