ایرلاین ها

هواپیمایی آسمان

هواپیمایی آسمان

 

شرکت هواپیمایی آسمان در سال ۱۳۵۹ از ادغام چهار شرکت هوایی ایر تاکسی ، پارس ایر ، ایر سرویس و هور آسمان تشکیل یافت .هواپیمایی آسمان هم اکنون وسیع ترین شبکه پروازی به شهرهای داخلی با تاکید بر پرواز به مناطق محروم کشور را دارد .

آسمان برای پوشش هر چه بهتر شبکه پروازی خود ، سه مرکز پروازی به ترتیب در تهران ، شیراز و مشهد دایر کرده است. هر یک از سه مرکز یاد شده ، خدمه پروازی و آشیانه های تعمیر و نگهداری مستقل دارند تا از این طریق ضمن جذب و آموزش نیروی متخصص بومی ، پروازهای روزانه از استقلال کافی برخوردار باشند .
آخرین گواهینامه معتبر اخذ شده در این خصوص IOSA خوانده می شود که از سوی یاتا برای آسمان صادر شده است .

هواپیمایی آسمان همچون سایر خطوط هوایی جهان به ایمنی پروازهای خود قبل از هر شاخص دیگری توجهی خاص دارد . از این رو با ایجاد سیستم مدیریت ایمنی که در اصطلاح اس.ام.اس خوانده می شود ، آخرین رهیافت های جهانی ایمنی را در سازمان خود اعمال و دیده بانی می کند تا از این طریق سفری امن و راحت را برای شما فراهم نماید.
هواپیمایی آسمان هم اکنون با ۳۳ فروند هواپیما به ۴۰ شهر داخلی و ۱۳ کشور خارجی پرواز منظم برنامه ای دارد .

 

خرید بلیط هواپیمایی آسمان

 

 

 

برای خرید بلیط هواپیمایی آسمان به ارزانترین نرخ در وبسایت باباگردش میتوانید از طریق تصویر بالا اقدام به خرید کنید.

 

ناوگان هواپیمایی آسمان

 

ایرباس A320

تعداد صندلی: 156-164

بیشینه وزن پروازی(KG) : 75,500

تعداد هواپیما : 5

ایرباس A340

تعداد صندلی: 240

بیشینه وزن پروازی(KG) : 260,000

تعداد هواپیما : 1

BOEING 727

تعداد صندلی: 172

بیشینه وزن پروازی(KG) : 86,400

تعداد هواپیما : 3

 

BOEING 737

تعداد صندلی: 144

بیشینه وزن پروازی(KG) : 62,822

تعداد هواپیما : 2

FOKKER 100

تعداد صندلی: 109-100

بیشینه وزن پروازی(KG) : 44,450

تعداد هواپیما : 7

ATR 72

تعداد صندلی: 66

بیشینه وزن پروازی(KG) : 22,000

تعداد هواپیما : 5

 

کیترینگ هواپیمایی آسمان

 

کیترینگ آرمان که ۵۰% از سهام آن متعلق به شرکت هواپیمایی آسمان بوده ، مفتخر به اخذ تمامی استاندارد های بین المللی کترینگ می باشد.  استانداردهایی که سازمان بهداشت جهانی ، تجارت جهانی و اتحادیه اروپا بر آن تاکید داشته و بعنوان الزام در صنعت کیترینگ دنیا مطرح می باشد.

 

اخذ گواهینامه حلال و موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی و وزارت بهداشت از جمله اقدامات درخور توجه و پردازش کترینگ شرکت هواپیمایی آسمان است که تنها برخی ایرلاین های معتبر موفق به اخذ این مجوزها گردیده اند.
کترینگ شرکت هواپیمایی آسمان در حال برنامه ریزی برای سرو انواع غذاهای رژیمی و غذای مخصوص کودکان در پروازهای بلند مدت، و همچنین ایجاد شرایط انتخاب غذا توسط مسافرین می باشد.

مقررات بار همراه مسافر در کابین هواپیمایی آسمان

 

 • اقلام مجاز به حمل در کیف دستی مسافر به داخل کابین هواپیما عبارتند از:وسایل شخصی، پول، جواهرات، اقلام باارزش و مدارک .
 • ورود کلیه وسایل شکستنی، تیز و بُرنده  به داخل کابین ممنوع می باشد. ضمنا ً کلیه لوسیون ها و کرم های آرایشی که حجم تیوب آنها بیش از ml 100 باشد ممنوع است.
 • انتقال مواد غذایی از جمله بسته های یخ زده گوشت و سبزیجات، مواد روغنی، مواد اسیدی مثل آبلیمو و مواد چسبنده مثل خرما، عسل و مربا به داخل کابین ممنوع می باشد.
 • در حمل بار دستی همراه مسافر به داخل هواپیما، ابعاد ساک دستی همراه مسافر باید به گونه ای باشد که به راحتی در محفظه مخصوص در بالای سر مسافر قرار گیرد، این ابعاد نبایستی از ۵۶ سانتی متر(طول)، ۴۵ سانتی متر(عرض) و۲۵ سانتی متر(ارتفاع) و همچنین مجموع ابعاد نباید از۱۱۵ سانتی متر تجاوز کند.حداکثر میزان وزن مجاز برای مسافرین کلاس عادی ۵ کیلوگرم می باشد. هرمسافر تنها مجاز به حمل یک بسته به داخل کابین هواپیما می باشد.
 • وزن بار همراه مسافر باید حداکثر ۷۵ کیلو باشد و در ابعادی که از پشتی صندلی تجاوز نکند.مسافر باید برای صندلی اضافه جهت قراردادن بار خود هزینه پرداخت نماید .حداکثر تعداد صندلی که هر مسافر می تواند خریداری نماید ۳ صندلی است.

       توجه : کلیه خطوط هواپیمایی از جمله شرکت هواپیمایی آسمان هیچگونه مسئولیتی در قبال مفقود شدن اقلام با ارزش (جواهرات، وجه نقد، مدارک شناسایی و . . . ) در جامه دان های پذیرش شده نخواهند داشت. لذا توصیه می گردد  اینگونه اقلام را درون کیف دستی همراه خود به داخل کابین برده یا با مراجعه به واحد پذیرش بارجهت راهنمائی در خصوص مراحل بیمه نمودن اقلام خود اقدام نماید.

      مقررات بار همراه مسافر در قسمت بار هواپیما

 

تذکر مهم : در پذیرش جامه دان سایر مسافرین را درمیان جامه دان خویش قبول و تحویل کانتر نمود لازم به ذکر است که این امر سبب به خطر انداختن ایمنی پرواز خواهد شد و نیز به منظور پیشگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی، اکیدا” توصیه می گردد از پذیرش جامه دان سایر مسافرین تحت هر عنوان خودداری شود چرا که هرگونه مسئولیت آن با پذیرنده جامه دان می باشد.

یاد آوری۱ : هنگام تحویل جامه دان به کانتر پذیرش

 

 مسافرین محترم می بایست مشخصات خود اعم از نام و نام خانوادگی، تلفن، آدرس و پست الکترونیکی را به زبان انگلیسی نوشته و به جامه دان خود الصاق نمایند. مسافرین همچنین باید توجه داشته باشند که به ازای تحویل هر جامه دان، یک برچسب رسید جامه دان دریافت نمایند.

یاد آوری۲ :  هنگام دریافت جامه دان در ایستگاه مقصد

به جهت شباهت بسیاری از جامه دان ها با یکدیگر، از تعلق آنها به خود اطمینان حاصل نمایید. بدین منظور برچسب های روی جامه دان را ملاحظه و آنها را با رسید الصاقی به بلیت خود تطبیق دهید. همچنین درصورتی که جامه دان شما آسیب دیده، دست برده شده و یا مفقود گردیده باشد، خواهشمند است مراتب را فورا” و قبل از خروج از فرودگاه به واحد امور جامه دان واقع در ترمینال های ورودی اطلاع دهید.

مقررات حمل هواپیمایی آسمان

 

 • حمل حیوان : بر اساس مقررات سازمان هواپیمایی کشوری ورود هرگــونه حیوان زنده به داخل کــابین هواپیما ممنوع می باشد.
  حمل حیوان زنده در داخل انبار بار هواپیما و براساس مقررات یاتا صورت میگیرد و علاوه برآن، قوانین دولت کشورهای مقصد و ترانزیت باید مد نظر قرار گرفته شود. حمل حیوانات زنده مستلزم پرداخت هزینه می باشد.
 • حمل کالای خطرناک : کالاهای خطرناک به اقلام  و موادی گفته می شود که سلامت و ایمنی مسافران یا هواپیما را به مخاطره می اندازد. حمل اینگونه اقلام با توجه به دستورالعملهای سازمان بین المللی هواپیمایی کشوری(ICAO) وانجمن شرکت های هواپیمایی (IATA) می باشد. حمل این اقلام در داخل جامه دان و یا کیف دستی مسافرین اکیدا ًممنوع می باشد.

این اقلام عبارتند از: مواد رادیو اکتیو ، کبریت و فندک ، مواد منفجره و محترقه ، باطری اسیدی شامل اسید- جیوه- آبلیمو و ترشی ، مواد رنگ بر و پراکسید های عالی ، گاز بوتان ، سایر مواد خطرناک اشیاء مغناطیسی ، مواد سمی ، نفت و بنزین ، بسته های نایلونی ، آهن آلات ، کارتهای بسته بندی نشده.

 • به منظور رعایت نکات ایمنی از قرار دادن انواع مایعات از قبیل روغن، سرکه و . . . که باعث آسیب دیدگی محتویات جامه دان خود و سایر مسافرین می گردد، خودداری فرمایید.
 • اقلامی چون مواد فاسد شدنی، اقلام شکستنی، وجوه نقد، جواهرات، مدارک ، مایعات و مواد آتش زا و . . . نباید داخل جامه دان تحویلی به کانتر قرار داده شود
 • حمل کالاهای شکستنی: هنگامی که به عنوان جامه دان تحویل کانتر پذیرش گردد می بایست دارای بسته بندی مناسب و استاندارد باشد. در غیر این صورت شرکت هواپیمایی هیچگونه مسئولیتی درخصوص آسیب بسته بعهده نخواهد داشت. اما چنانچه بسته به واحد بار آسمان تحویل داده وبارنامه برای آن صادر گردد مشمول بیمه می شود

بار همراه مسافر پس از تحویل

      نکته : معیار جبران خسارت جامه دان  براساس وزن جامه دان و نه میزان ارزش واقعی آن می باشد.درصورت وجود محتویات باارزش درون جامه دان می بایست درون ساک دستی همراه خود به داخل کابین هواپیما حمل گردند همچنین می توان با مراجعه به واحد بار شرکت هواپیمایی آسمان و با توجه به ارزش آن بار مورد نظر خود را بیمه نمود.

درصورت آسیب دیدگی و یا عدم دریافت جامه دان در مقصد ….

خواهشمند است به امور جامه دان “شرکت هواپیمایی آسمان” مستقر در سالن ورودی فرودگاه مراجعه فرمایید. همکاران ما براساس اطــــلاعاتی که شما ارائه می فرمایید نسبت به تنظیم فرم های مربوطه اقدام می کنند.

ارائه اطلاعات دقیقتر در یافتن بار مفقودی در اسرع وقت به ما کمک شایانی می کند.

فرم “اطلاعات و مشخصات اثاثیه تحویل نشده به مسافر” حاوی یک شماره پیگیری است که ازطریق آن می توانید از آخرین وضعیت جامه دان خود آگاهی یابید.

درصورت آسیب و یا دستبرد به جامه دان …

پرسنل شرکت هواپیمایی آسمان(يا نماينده قانوني هواپيمايي آسمان) با تشکیل پرونده پس از تاييد توسط رئيس ايستگاه يا مسئول نمايندگي متناسب با نوع آسیب وارده، شما را جهت تعیین خسارت به واحدحقوقي شركت هواپيمايي آسمان واقع در ادارات مرکزی آسمان- فرودگاه مهرآباد راهنمایی خواهند نمود.

درصورت نرسیدن جامه دان به مقصد …

در اینصورت اطلاعات و مدارک لازم توسط پرسنل شرکت هواپیمایی آسمان (يا نماينده قانوني هواپيمايي آسمان) از مسافر اخذ و پس از تشكيل پرونده ، و تاييد توسط رئيس ايستگاه يا مسئول نمايندگي در صورت پيدا نشدن جامه دان مسافر ، بعد از پيگيريهاي لازم آنرا جهت تعيين خسارت به واحدحقوقي ارسال مي نمايند.

دستورالعمل پزشکی حمل و نقل هوايی بيماران

بطور كلي بیمارانی که اقدام به مسافرت از طریق هوا می نمایند به دو دسته تقسیم می شوند:

گروه اول :
افرادی که بیماري آنان خللي به مسافرت هوایي ایشان وارد نمي آورد و برای زیارت ، سیاحت و….اقدام
به سفر هوایی می نمایند. بیشتر بیماران در این گروه قرار گرفته و معموال مشکلی از جهت پرواز برایشان
ایجاد نمی شود.

گروه دوم :
افرادی که بیماری علت اصلی سفرشان بوده و جهت درمان یا اخذ مشاوره تخصصی و… اقدام
به سفر می نمایند. این افراد معموال” قادر به مراقبت از خود در طول پرواز نبوده و نیاز به همراه دارند و
همچنین شرایط پرواز می تواند اثرات سوئی در روند بیماری و وضعیت ایشان ایجاد نماید.
به طور کلی کليه بيمارانی که در شريط حاد و بی ثباتی
قرار دارند ملزم به اخذ مجوز پزشکی
جهت انجام مسافرت هوايی خود می باشند

به طور کلی در پروازهای آسمان اخذ مجوز پزشکی جهت پرواز برای افرادی که دارای
مشکالت ذيل می باشند الزامی است :

1 – افراد مبتال به هر نوع بیماری عفونی و مسري
2 – افرادی که شرایط فیزیکی یا رفتاری آنان ممکن است به گونه ای باشد که سبب آزار سایر مسافرین شود.
3 – بیمارانی که نوع بیماری آنان ممکن است سبب اخالل در ایمنی پرواز یا تاخیر در پرواز گردد.
4 – بیمارانی که به تنهایی قادر به مراقبت از خود نبوده و در طول پرواز نیاز به همراه دارند.
5 – بیمارانی که شرایط پزشکی آنان به گونه ای است که ممکن است شرایط پروازی سبب تشدید یا وخامت
وضعیت بالیني ایشان گردد.

 

مسافران بيماری که در پرواز آسمان نياز به اخذ مجوز پزشکی ندارند :

1 – جانبازان عزیز و معلولینی که نیازمند خدمات پزشکی خاص نیستند.
2 – افرادی که تحت اعمال جراحی ناباروری قرار گرفته اند پس از گذشت 24 ساعت از عمل.
3 – اعمال جراحی سطحی مرتبط با پوست و مو. ) جراحی بینی شامل آن نمی شود(
4 – اعمال جراحی اصالح دید در مسافران کمتر از 40 سال.)جراحی لیزری قرنیه(
5 – موارد آتل گیری و گچ گیری اندام فوقانی)بازو و ساعد( و زیر زانو)پا و ساق پا( پس از 24 ساعت در
پروازهای داخلی و 48 ساعت پس از گچ گیری در پروازهای خارجی به شرط نداشتن خونریزی.
6 – جراحی بینی بدون انسداد مجاری تنفسی و پانسمان داخلی بینی بدون خونریزی.
7 – مسافران دارای سوند ادراری که هیچگونه اعمال جراحی شکمی در دو هفته اخیر نداشته اند
8 – افراد زیر 60 سال که دارای ضایعه نخاعی هستند اما نیازمند برانکارد و اکسیژن نیستند وقادربه استفاده
از کمربند صندلی می باشند .
9 – سوختگی های سطحی که ظاهر و بوی نامناسبی نداشته باشند.
10- هرگونه عمل جراحی که دو هفته از آن گذشته باشد و فرد دارای حال عمومی مناسب بوده وبتواند روی
صندلی بنشیند و کمربند صندلی خود را ببندد.

 

قوانین مسافران باردار هواپیمایی آسمان

 

I .بارداری اول:
1 – پروازهای کمتر از 2 ساعت: تا انتهای هفته 32 بارداری نیازبه مجوز ندارد.
2 – پروازهای بیش از 2 ساعت: تا انتهای هفته 28 بارداری نیاز به مجوز ندارد.
 نکته: در هر دو مورد مذکور ارائه مدرک پزشکی معتبر که
ممهور به مهر نظام پزشکی
پزشک متخصص زنان و زايمان باشد الزامی است.

II .بارداری دوم به بعد:
تا انتهای هفته 28 بارداری نیاز به مجوز ندارد . )ارائه مدرک پزشکی معتبر که
ممهور به مهرنظام پزشکی پزشک متخصص زنان و زایمان باشد الزامی است.
 پس از گذشت یک هفته از زایمان پرواز منعی ندارد.
 نوزادان طبیعی پس از هفته اول تولد به شرط نداشتن عارضه پزشکی می توانند پرواز کنند.

 

چه افرادی نمیتوانند از پرواز هواپیمایی آسمان استفاده کنند؟

افردای نمیتوانند از پرواز هواپیمایی آسمان استفاده کنند که دارای شرایط زیرباشند:

موارد ممنوعيت پرواز :

1 – مسافرانی که به دلیل وخامت بیماری احتمال فوت آنها در پرواز وجود دارد.
2 – مسافرینی که به دلیل نوع بیماری وضعیت ناخوشایندی را برای سایر مسافران ایجاد مینمایند.
3 – بیمارانی که احتمال وخامت حال ایشان در پرواز و فرود اضطراری هواپیما میرود.
4 – بیماران روانی که غیر قابل کنترل بوده و احتمال به مخاطره انداختن امنیت هواپیما و سایر مسافران
توسط ایشان میرود.
5 – مبتالیان به بیماری های عفونی که خطر سرایت بیماری ایشان به سایر مسافران وجود دارد.
6 – حاملگی بعد از هفته 34 بارداری.
7 – نوزادان زیر یک هفته از زمان تولد.
8 – مسافرینی که قادر به استفاده از صندلی استاندارد هواپیما در هیچیک از حاالت آن نمی باشند.

 

راه های ارتباطی با هواپیمایی آسمان

 

آدرس:

تهران- کیلومتر ۲ جاده مخصوص کرج – هواپیمایی آسمان

تلفن:

61101

فکس:

61101

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا