فرودگاه

فرودگاه یاسوج

فرودگاه یاسوج فرودگاهی بین المللی است که در شهر یاسوج کشور ایران قرار دارد.

در سال ۲۰۱۶ میلادی ۵۱۴ نشست و برخاست هواپیما در این فرودگاه انجام شد و ۲۶٬۰۵۵ نفر مسافر و ۱۱۴٬۳۰۵ کیلوگرم بار از طریق آن جابجا شدند.

 

در سال ۹۳ فرودگاه یاسوج یکی از محدودترین باندهای فرودگاهی کشور را داشت. طول باند آن ۲۶۰۰ متر و pcn(میزان فشردگی آسفالت در واحد متر مربع) آن نیز پایین بود.

ظرف ۳۰ ماه بزرگترین پروژه عملیات خاکی کشور و استان با حجم یک میلیون و ۳۰۰ هزار متر مکعب در فرودگاه یاسوج انجام شد.

pcn باند فرودگاه از ۲۶ به ۴۶ و طول باند نیز از ۲۶۰۰ متر به ۳۲۰۰ متر ارتقا یافت تا یکی از با کیفیت ترین باندهای فرودگاهی کشور در استان کهگیلویه و بویراحمد ساخته شود.

 

تلفن فرودگاه یاسوج

 

تلفنخانه: 07433310202

اطلاعات پرواز : 199

 

معرفی فرودگاه های یاسوج

در یاسوج هم یک فرودگاه بزرگ وجود دارد که در نزدیکی کوه های زاگرس قرار گرفته است و دارای 3 باند پرواز مختلف می باشد. در چند سال گذشته این فرودگاه تنها دارای 514 پرواز بود اما با توجه به گسترش پیشرفت در زمینه صنعت هوایی، این فرودگاه روزانه حدود 7 پرواز به تهران دارد. برای دسترسی به مسیر فرودگاه یاسوج، ابتدا باید به 6 کیلومتری غربی شهر یاسوج بروید این فرودگاه درست در جاده ای که مخصوص یاسوج به اصفهان است قرار دارد. اما راه های دیگری هم برای رسیدن به این مکان وجود دارد، برای مثال می توانید ابتدا به بلوار شهید ابل حسن ولی پور بروید و با تاکسی های خطی که آن جا مسافر کشی می کنند، خودتان را به فرودگاه برسانید. ساخت این فرودگاه از سال1373 شروع شد و در سال 1379 به پایان رسید و جالب است بدانید که افتتاحیه اش بسیار با شکوه بود، چراکه آن را به واسطه مقدم مبارک مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای افتتاح نمودند.

فرودگاه یاسوج

فرودگاه یاسوج

 

فاصله هوايي تا تهران: 561 کيلومتر معادل 348 مايل
فاصله فرودگاه تا مرکز شهر: در حدود 5 کيلومتر
ارتفاع از سطح دريا: 1870 متر
نوع فرودگاه: عمومي
کد ياتا: YES
تلفن: (074) 33310200

 

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا