فرودگاه

فرودگاه کاشمر

فرودگاه کاشمر

 

فرودگاه فوق سبک و سبک کاشمر فرودگاهی در شهر کاشمر در ایران است که در زمینی به مساحت ۱۷ هکتار در جنوب غربی استان خراسان رضوی و در حدود ۲۴۰ کیلومتری شهر مشهد قرار دارد؛و با یک باند ظرفیت پذیرش کلیهٔ هواپیماهای سبک و فوق سبک را دارد .

 

نبود منابع مالی مهم‌ترین مشکل اولین فرودگاه سبک بخش خصوصی کشور
سال گذشته بود که هم‌زمان با 7 دسامبر روز جهانی هواپیمایی، نخستین فرودگاه سبک بخش خصوصی کشور در کاشمر افتتاح شد.
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، عملیات ساخت این مجموعه که هفتمین و بزرگ‌ترین فرودگاه فوق سبک کشور بود از اسفندماه سال 93 در زمینی به مساحت 17 هکتار آغاز شد و بعد از دو سال با هزینه شخصی به بهره‌برداری رسید.
به‌رغم اینکه برای ساخت این فرودگاه هزینه بسیاری شده اما امروز با مشکلات مالی بسیاری مواجه است.
در همین خصوص مدیر شرکت کاویان پرواز ترشیز در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: این فرودگاه طی بازده زمانی 5 سال و با اعتبار 85 میلیارد ریال توسط سرمایه شخصی بدون ذره‌ای کمک از سوی سازمان‌های دولتی ساخته و به بهره‌برداری رسیده است.

مشهد- ایرنا- پس از گذشت چهار سال از افتتاح نخستین فرودگاه سبک بخش خصوصی کشور در کاشمر امروز برای نخستین بار یک هواپیمای ۶ نفره نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در کاشمر به زمین نشست.

فرماندار کاشمر روز چهارشنبه با حضور در این فرودگاه طی سخنانی با اشاره به این که فرودگاه فوق سبک کاشمر یکی از طرحهای زیربنایی در شهرستان محسوب می‌شود؛ گفت: با توجه به ظرفیت‌های منطقه در زمینه‌های مختلف صنعتی، کشاورزی و گردشگری باید این ظرفیت، بیشترمورد توجه قرار گیرد.فرودگاه کاشمر

مسلم ساقی با اشاره به زیرساخت‌هایی که از لحاظ فنی در این مجموعه با کمک بخش خصوصی راه‌اندازی شده است افزود: فرودگاه کاویان پرواز شرق می‌تواند علاوه بر جا به جایی مسافر، در زمینه صادرات محصولات کشاورزی منطقه به کشورهای همسایه، رونق اقتصادی شهرستان و حتی شهرستان‌های هم‌جوار نقش مؤثری ایفا کند.

وی ادامه داد: علاوه بر ظرفیت‌های این مجموعه در زمینه‌های اقتصادی و مسافری این مجموعه به‌عنوان یک مرکز آموزشی نیز مورد توجه است لذا شایسته است که مراکز آموزش عالی شهرستان برای راه‌اندازی رشته‌های پروازی نیز اقدام کنند.

فرماندار  کاشمر با اشاره به قرار گرفتن این شهرستان بر روی گسل زلزله گفت: مجموعه کاویان پرواز شرق در مواقع بحرانی و اورژانسی به طور قطع کمک‌کار مدیریت شهرستان و حتی استان خواهد بود لذا ضرورت دارد این موضوع مورد توجه مسوولان استانی و کشوری قرار گیرد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا