فرودگاه

فرودگاه اراک

فرودگاه بین‌المللی شهدای اراک فرودگاه اصلی این شهر و استان مرکزی می‌باشد. فرودگاه اراک یکی از نخستین فرودگاه‌هایی است که در ایران تأسیس شده‌است. تاریخ تأسیس این فرودگاه به‌درستی معلوم نیست اما تاریخ رسمی گشایش آن به سال ۱۳۱۷ / ۱۹۳۸ بازمی‌گردد، گرچه گزارش‌هایی مبنی بر حضور هواپیما بسیار پیش‌تر از این تاریخ در اراک گزارش شده‌است.

 

شماره فرودگاه اراک

 

 

شماره تلفن اطلاعات فرودگاه 199

 

 

ادرس فرودگاه اراک

 

آدرس فرودگاه : اراک – بزرگراه شهید رجائی

 

معرفی اجمالی فرودگاه اراک

فرودگاه اراک در سال 1378 مورد بهره برداری قرار گرفت.

این فرودگاه در 10 کیلومتری شمال غربی شهر اراک واقع شده است. فرودگاه اراک دارای سیستم ها و تجهیزات ناوبری ,VOR , DME , NDB و همچنین مجهز به خودروهای کفساز در واحد عملیات آتشنشانی و نجات می باشد. باند این فرودگاه به طول 3000 متر و عرض 60 متر و پارکینگ فرودگاه ظرفیت 2 فروند هواپیما را دارا می باشد. این فرودگاه مجهز به ساختمان های اداری، ترمینال مسافربری، عملیات آتشنشانی و نجات ، حفاظت هواپیمایی ، نیروی انتظامی و سوختگیری می باشد.

فرودگاه اراک یکی از نخستین فرودگاه‌هایی است که در ایران تاسیس شد. این فرودگاه مجهز به ساختمان‌های اداری، ترمینال مسافربری، عملیات آتش‌نشانی و نجات، حفاظت هواپیمایی، نیروی انتظامی، سوخت‌گیری و انواع تجهیزات پیشرفته ناوبری است.

– پارکینگ عمومی

برخی از افراد ترجیح می‌دهند برای سفرهای کاری یا خانوادگی با خودروی شخصی خودشان تا فرودگاه بروند. این موضوع وجود پارکینگ در هر فرودگاهی را ضروری می‌کند. فرودگاه اراک نیز دارای پارکینگ است. با پرداخت وجه به ازای ساعت‌های مختلف شبانه روز می‌توانید خودروی خودتان را در این پارکینگ قرار دهید و به سفر بروید. با استفاده از پارکینگ فرودگاه، خیالتان از بابت امن بودن جای ماشین راحت است.

۲- بخش اشیا گمشده

گم‌شدن وسایل در طول سفرهای کاری یا تفریحی بسیار متداول است. اگر کیفتان را در کابین هواپیما جا گذاشته‌اید یا اینکه چمدانتان گم‌شده است. بهترین راه‌حل مراجعه به بخش اشیای گمشده فرودگاه شهر اراک است.

در صورتی که کارت ملی یا مدارک شناسایی شما مفقود شده، کافی است با بخش اشیای گمشده فرودگاه تماس گرفته و درخواست کنید که آن‌ها را از طریق پست برایتان ارسال کنند. از طریق تماس با شماره تلفن ۳۸۸۶۸۰۰۰- ۰۸۶ می‌توانید وضعیت وسایل گمشده در فرودگاه را پیگیری کنید.

۳- حمل و نقل عمومی

تاکسی‌های فرودگاه اراک آماده هستند تا شما را به سمت فرودگاه یا مقصدی که دارید ببرند. تاکسی‌های فرودگاه هزینه رفت و آمد را بر اساس تاکسی‌متر محاسبه می‌کنند. به هر بخش از شهر که می‌خواهید بروید، کافی است آدرس را به تاکسی فرودگاه بگویید تا شما را در اسرع وقت به محل مورد نظر برساند.

فرودگاه اراک

۴- شعب بانکی فرودگاه شهر اراک

فرودگاه شهر اراک دارای باجه بانک ملی است. کلیه امور بانکی‌تان را می‌توانید از طریق این باجه یا خودپردازی که در بیرون بانک تعبیه شده است انجام دهید.

۵- اتاق سیگار

برای آسایش و آرامش کلیه مسافران، در سالن‌های ترمینال‌های داخلی و خارجی اتاق سیگار در نظر گرفته شده است. با وجود این اتاق، دیگر نیازی نیست که نگران استشمام بوی سیگار در کلیه محوطه داخلی فرودگاه باشید.

 

اطلاعات فرودگاه اراک

 

نام فرودگاه اراک: Arak Airport

کد یاتا: AJK

کد ایکائو: OIHR

نوع فرودگاه: عمومی / باربری

ارتفاع از سطح دریا: ۱۶۵۸ متر

وب سایت رسمی فرودگاه اراک: arak.airport.ir

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا