فرودگاه

فرودگاه ابوموسی

فرودگاه شهدای ابوموسی فرودگاهی در کشور ایران با کد یاتا AEU و ایکائو OIBA است که در جزیره ابوموسی قرار دارد. این فرودگاه در سال ۱۳۷۳ افتتاح شد.

در سال ۲۰۱۶ میلادی ۲۰۴ نشست و برخاست هواپیما در این فرودگاه انجام شد و ۲۰٬۱۴۴ نفر مسافر و ۱۸۵٬۹۴۵ کیلوگرم بار از طریق آن جابجا شدند. فرودگاه ابوموسی ازلحاظ تعداد پرواز و جابجایی مسافر در رتبه ۲۳ کشوری قرار دارد و عملیات بهسازی برج مراقبت و ساختمان اداری فرودگاه ابوموسی با اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد ریال در پایان سال ۱۳۹۵ به اتمام رسید .

 

معرفی اجمالی فرودگاه ابوموسی

فرودگاه ابوموسی از لحاظ تعداد پرواز در رده 21 و جابجایی مسافر در رتبه 23 کشوری قرار دارد.

شرایط جغرافیایی ابوموسی و قرار گرفتن آن در خلیج فارس و فاصله نسبتا دور این جزیره از سواحل سرزمین مادری، نقش فرودگاه ابوموسی را فراتر از ترابری مسافران به پشتیبان و تامین‌کننده اصلی نیاز بازار به خصوص میوه و تره بار، مواد پروتئینی و لبنی شهروندان آن نیز گسترش داده است.

فرودگاه ابوموسی در سال 1373 راه اندازی شده و ازسال 85 پروازهای این فرودگاه به صورت روزانه توسط شرکت‌های هواپیمایی آریا و کیش ایر انجام شده است. در حال حاضر پروازهای هفتگی این فرودگاه 16 سورتی است و از نظر تعداد پرواز در بین 55 فرودگاه کشور در رده 21 و ازنظر جابجایی مسافر در رده 23 کشوری است.

 

تماس با فرودگاه ابوموسی

فرودگاه ابوموسی

نام مدیر: جمشید دلفاری

تلفن مستقیم: 7635623401

تلفنخانه: 9-35623386

 

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا